Aktiviteter efter kategori

Visning:
Forrige Næste
Uge 1
torsdag, 04-01-2018
08:00-09:30 AMR-møde BS, JE, KB
Uge 2
tirsdag, 09-01-2018
17:00-18:15 Indskrivningsaften kommende 0. kl. KB, LOD, SP, WJ, KAN, KAR, RIH, RUNE, ULA
onsdag, 10-01-2018
17:00-19:00 Skolebestyrelsesmøde i Agerbæk 1A, *RULLER IN, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 9A, 9A, 9A, 9A, 9A, ST6, 7A, 8A
torsdag, 11-01-2018
08:00-09:45 MED-møde i Agerbæk BENP, BS, HG, JE, KAN, KB, LP, SL, SP, STRW, WK
18:30-21:00 Klassearrangement i 5. klasse 6A JL
Uge 3
tirsdag, 16-01-2018
14:20-16:20 Samtaler ST6
14:20-16:40 Samtaler ST6
onsdag, 17-01-2018
14:00-14:40 Samtaler ST6
14:00-15:00 Samtaler ST6
torsdag, 18-01-2018
14:00-14:40 Samtaler ST6
Uge 4
mandag, 22-01-2018
08:00-10:00 Klassekonference 3A EM, GM, RIH
10:25-11:10 OBS LP/KB 8b DAN KB, LP
tirsdag, 23-01-2018
11:10-11:55 OBS MK/SP 7b MAT MK, SP
12:35-13:20 OBS KK/KB 8a DAN KB, KK
onsdag, 24-01-2018
13:20-14:05 OBS LO/KB 9a MAT KB, LO
torsdag, 25-01-2018
08:00-09:30 AMR-møde BS, JE, KB
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Staup
fredag, 26-01-2018
10:25-11:10 OBS AH/SP 8b ENG AH, SP
10:25-12:25 KLassekonference 2A kl. 10.25-12.25 CB, EM, KAR
14:10-15:10 E-Sport samarbejde mellem skole, Ungdomsskole, Starup Skole KB, WK
Uge 5
tirsdag, 30-01-2018
15:15-16:45 Teamsparring overbygning med KB/SP AH, BT, KB, KK, LO, LP, MK, PC, SP, UL
torsdag, 01-02-2018
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Agerbæk
Uge 6
mandag, 05-02-2018
08:05- Åben Skole 1A, *RULLER IN, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 9A, 9A, 9A, 9A, 9A, ST6, 7A, 8A
tirsdag, 06-02-2018
10:25-12:25 Klassekonference 1A kl. 10.25-12.25 EM, LS, ULA
11:00-12:00 5. klasse - teaterforestilling "Cirkus Funestus" (Skoler: Agerbæk, Starup, Ansager) 6A, ST6 JL, ULA, AJ, HK
15:15-16:45 Fagudvalgsmøde (DAN/MAT) Sted: Agerbæk
fredag, 09-02-2018
08:05-10:05 Fastelavn på mellemtrinnet 5A, 6A, 7A
Uge 8
tirsdag, 20-02-2018
15:15-16:45 Lærermøde
onsdag, 21-02-2018
13:15-15:15 Overlevering af elever fra kommende 0a KB, LOD, SP, WJ
torsdag, 22-02-2018
09:00-14:00 5. årgang til Naturfagsmaraton 7A BS, WK, MRN
Uge 9
torsdag, 01-03-2018
08:15-09:45 MED-møde i Starup BENP, BS, HG, JE, KAN, KB, SL, SP, LP
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Staup
16:30-19:30 Skolefest 0-6. kl. i Agerbæk 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A
Uge 10
onsdag, 07-03-2018
13:30-15:00 Klassedannelse for kommende 7. årgang KB, MM, TA, JE
torsdag, 08-03-2018
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Agerbæk
17:00-19:00 Skolebestyrelsesmøde i Starup 1A, *RULLER IN, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 9A, 9A, 9A, 9A, 9A, ST6, 7A, 8A
Uge 11
tirsdag, 13-03-2018
09:00-11:00 Skole-/hjemsamtaler 5.a 6A AJ, JL
15:15-16:45 Skole-/hjemsamtaler 5.a 6A AJ, JL
onsdag, 14-03-2018
11:00-14:00 8a Biograf 9A
torsdag, 15-03-2018
08:00-09:30 AMR-møde BS, JE, KB
fredag, 16-03-2018
14:15-15:30 Skole-/hjemsamtaler 5.a 6A AJ, JL
Uge 12
tirsdag, 20-03-2018
15:15-16:45 Teamsparring mellemtrin med KB/SP AJ, JE, JL, MI, WK, TA
Uge 14
tirsdag, 03-04-2018
08:00-12:30 Skole-/hjemsamtaler 5.a 6A AJ, JL
torsdag, 05-04-2018
08:15-09:45 MED-møde i Agerbæk BENP, BS, HG, JE, KAN, KB, SL, SP, LP
fredag, 06-04-2018
08:30-13:30 Erhvervsforløb 5. klasse på Varde bibliotek 6A JL
Uge 15
mandag, 09-04-2018
- Emneuge på mellemtrinnet 5A, 6A, 7A
tirsdag, 10-04-2018
- Emneuge på mellemtrinnet 5A, 6A, 7A
onsdag, 11-04-2018
- Emneuge på mellemtrinnet 5A, 6A, 7A
torsdag, 12-04-2018
- Emneuge på mellemtrinnet 5A, 6A, 7A
fredag, 13-04-2018
- Emneuge på mellemtrinnet 5A, 6A, 7A
11:50-16:00 Luthers Nøgle - konfirmandtur 8A, 8B
Uge 16
mandag, 16-04-2018
17:00-19:00 Skolebestyrelsesmøde i Agerbæk 1A, *RULLER IN, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 9A, 9A, 9A, 9A, 9A, ST6, 7A, 8A
torsdag, 19-04-2018
09:30-11:00 8. årgang - Vi i Naturskolen i Oksbøl "Mennesker bag pigtråd" 9A, 9A KK, LP, AH
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Staup
fredag, 20-04-2018
08:05-15:05 Tur til Vadehavsmuseet 8A, 8B PC, UL
09:15-10:00 Skolekoncert med Musik- og Billedskolen kl. 9.15-10.00 for 1.-3. kl. Agerbæk 2A, 3A, 4A KAN, LS, MRN, WJ, KS, ULA, KAR, TS
Uge 17
tirsdag, 24-04-2018
15:15-16:45 Lærermøde
torsdag, 26-04-2018
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Agerbæk
Uge 18
tirsdag, 01-05-2018
08:15-13:45 2. klasse - Kend din Nationalpark Vadehaven (Vi i Naturen) 3A CB, KAR
Uge 20
tirsdag, 15-05-2018
15:15-16:45 Lærermøde
onsdag, 16-05-2018
08:05- Åben Skole 1A, *RULLER IN, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 9A, 9A, 9A, 9A, 9A, ST6, 7A, 8A
torsdag, 17-05-2018
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Staup
fredag, 18-05-2018
12:35-13:00 Fotografering - Plænefoto ved vestfløjen 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 8B, 9A, 9A, 9A
Uge 21
tirsdag, 22-05-2018
15:15-16:45 Fagudvalgsmøde (DAN/MAT) Sted: Agerbæk
onsdag, 23-05-2018
- 5.a i Sønderborg 6A AJ, JL
09:00-12:00 Vandets vej 7a 8A PC
torsdag, 24-05-2018
- 5.a i Sønderborg 6A AJ, JL
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Agerbæk
fredag, 25-05-2018
- 5.a i Sønderborg 6A AJ, JL
Uge 23
mandag, 04-06-2018
11:00-12:00 Cykelist prøve for 6. årgang. 6A, 7A TA
tirsdag, 05-06-2018
- Grundlovsdag - Ferie til eleverne 0A, *RULLER IN, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 8B, 9A, 9A, 9A, ST0-2M, ST0-2S, ST3, ST6, 7A AASE, AE, AF, AH, AJ, AN, ANNE, AV, BB, BENP, BS, BT, CB, EJ, EK, GM, HG, HK, II, IS, JB, JE, JL, JM, JP, KAN, KAR, KB, KJ, KK, KS, LN, LO, LOD, LP, LR, LS, MA, MAJA, MH, MI, MJ, MK, MM, MN, MRN, PC, RB, RIH, STRT, RUNE, SF, SL, SP, TA, TS, UL, ULA, WJ, WK, XCA, XJS, XKM, XMQ, XTJ, XKH, XRØ, KL, LJ, AM, KG, STRW, STMK, STHST, RH, VI, , STHS, RDH, AAR, ASF, BORG, BØRNEH, CU, DAGPL., DENNIS, EVA, FDF, FVI, FYSIK, HATS, HELAM, HELLES, HENR, IB-RÅD, JR, KFUM, KOR, LAILA, LINDA, LOF, MCR, MUSIKS, NISSEN, RENG., SIF, SKAK, TINA, UNGD, VK, ÆLDRE
torsdag, 07-06-2018
08:00-09:30 AMR-gruppen - kursus nyt APV-system BS, JE, KB
Uge 24
onsdag, 13-06-2018
10:10-13:50 ST6 og 6a fællesarrangement med Årre i Starup 7A, 7A MM, TA
torsdag, 14-06-2018
08:15-09:45 MED-møde i Starup BENP, BS, HG, JE, KAN, KB, LP, SL, SP, STRW, WK
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Staup
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Starup
17:00-19:00 Skolebestyrelsesmøde i Starup 1A, *RULLER IN, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 9A, 9A, 9A, 9A, 9A, ST6, 7A, 8A
Uge 25
mandag, 18-06-2018
- Mellemtrinnet på tur til Kulmosen/Tyskerhuset 5A, 6A, 7A AJ, JL, TA, WK
torsdag, 21-06-2018
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Agerbæk
Uge 26
mandag, 25-06-2018
09:45-10:45 Meebook | implementeringsplan og strategi KB, LR, WK
onsdag, 27-06-2018
17:00-19:00 Dimission 9A, 9A
torsdag, 28-06-2018
08:00-13:00 City Jump Varde 8A PC
Uge 33
tirsdag, 14-08-2018
- Storteammøde
Uge 34
mandag, 20-08-2018
08:15-08:45 Byggemøde KAN, JE, LP, KB
tirsdag, 21-08-2018
15:15-16:45 Lærermøde
17:00-19:00 Fællesbestyrelsen. Sted: Starup
17:00-19:00 Forældremøde 4a 4A JE, MA
onsdag, 22-08-2018
08:00-09:30 MED-møde. Sted Starup BENP, BS, HG, JE, KAN, KB, LP, SL, SP, STRW, WK
Uge 35
mandag, 27-08-2018
14:15-15:15 Naturfag - undersøgende tilgang, udvikling, inddragelse JL, KB, MM, PC, SP, UL
tirsdag, 28-08-2018
- Storteammøde
17:00-19:00 Girafmøde 7.klasse 7A, 7B BT, KJ, LO, MI, MRN, RB, SF, TA
17:00-19:00 forældremøde 6. a 6A AJ, JL
onsdag, 29-08-2018
14:15-15:15 Samarbejde PLC og vejledere HG, KB, LP, MH, SP, TS
Uge 36
mandag, 03-09-2018
13:45-14:15 Drøftelse trivselshandleplan 1a KAN, KB, KS, SP
14:15-14:45 Drøftelse trivselshandleplan 0a KB, RIH, RUNE, SP, WJ
tirsdag, 04-09-2018
- Storteammøde
onsdag, 05-09-2018
11:30-12:00 Drøftelse trivselshandleplan 6a AJ, JL, SP, KB
torsdag, 06-09-2018
08:05-14:05 Idrætsdag 4. klasse Helle Hallen 5A, ST3 HK, LR, MA, WK
fredag, 07-09-2018
13:00-13:30 Drøftelse trivselshandleplan 3a KAR, KB, SP, TS, AV
Uge 37
mandag, 10-09-2018
14:30-15:00 Drøftelse trivselshandleplan 5a AJ, KB, SP, WK
17:00-19:00 Forældremøde 3a 3A TS
tirsdag, 11-09-2018
- Storteammøde
10:45-11:15 Drøftelse trivselshandleplan 8a MA, KB, SP, PC
14:30-15:00 Drøftelse trivselshandleplan 7b KB, RB, TA, SP, MI
17:00-19:00 Fællesbestyrelsen, uddannelse, Bytoften Varde
onsdag, 12-09-2018
17:00-20:00 Forældremøde 8. + 9. årgang 8A, 8B, 9A BT, LP, MA, PC, RB, SF
torsdag, 13-09-2018
09:15-13:00 Erhvervsskolernes Dag for 8. årgang (Esbjerg Tekniske Skole) 8A, 8B PC, UL
Uge 38
tirsdag, 18-09-2018
- Åben Skole - Agerbæk og Starup 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, RULLER IND, ST0-2M, ST0-2S, ST3, ST4-5, ST6
- Lærermøde - hver for sig. AH, AJ, BENP, BT, CB, JE, JL, JM, JP, KAN, KAR, KB, KK, KS, LO, LOD, LP, LS, MI, MJ, MK, MRN, PC, RB, RIH, RUNE, SF, SP, TA, TS, UL, ULA, WJ, WK, XCA, XJS, KJ, XKH, XRØ, XKM, ANNE, KL, LJ, AM, KG, AE, AF, AN, BB, BS, EJ, EK, HG, HK, IS, LR, MH, MM, MN, STRT, SL, STRW, STMK, STHST, RH
17:00-19:00 Fællesbestyrelsen. Sted: Agerbæk
onsdag, 19-09-2018
13:45-14:15 Drøftelse trivselshandleplan 4a JE, KB, LOD, MA, SP, MRN, RIH
torsdag, 20-09-2018
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Starup
Uge 39
mandag, 24-09-2018
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Agerbæk
tirsdag, 25-09-2018
15:15-16:45 Storteammøde AH, AJ, BENP, BT, CB, JE, JL, JM, JP, KAN, KAR, KB, KK, KS, LO, LOD, LP, LS, MI, MJ, MK, MRN, PC, RB, RIH, RUNE, SF, SP, TA, TS, UL, ULA, WJ, WK, XCA, XJS, KJ, XKH, XRØ, XKM, ANNE, KL, LJ, AM, KG, AE, AF, AN, BB, BS, EJ, EK, HG, HK, IS, LR, MH, MM, MN, STRT, SL, STRW, STMK, STHST, RH
17:00-19:00 Forældremøde 2a 2A LS
onsdag, 26-09-2018
08:15-09:45 MED-møde. Sted: Agerbæk
torsdag, 27-09-2018
12:50-13:20 Drøftelse trivselshandleplan 7a KJ, BT, LO, KB, SP
14:30-15:00 Drøftelse trivselshandleplan 9a KB, LP, SF, SP, UL
Uge 40
mandag, 01-10-2018
10:00-11:15 Teaterforestilling 8.-9. kl. Fucking Åmål” kl. 10.00 og kl. 12.30. Agerbæk elever ser forestillingen kl. 12.30. 9A, 9A, 9A UL, PC, LP
tirsdag, 02-10-2018
- Storteammøde
- Fotografering i Starup ST0-2M, ST0-2S, ST3, ST6
onsdag, 03-10-2018
08:00-08:45 Drøftelse trivselshandleplan 8b KB, RB, SF, SP, UL
11:25-12:10 Møde ældste elevråd LO, KB
Uge 41
tirsdag, 09-10-2018
- Storteammøde
onsdag, 10-10-2018
14:25-15:30 Teamkoordinatormøde AJ, EK, HG, RB, SP, KB, LOD, SL, WJ
torsdag, 11-10-2018
13:30-14:30 MED-udvalg - Statusmøde med skolechefen BENP, BS, HG, JE, KAN, KB, LP, SL, SP, STRW, WK
Uge 43
mandag, 22-10-2018
14:15-14:45 Formøde til skypemøde med Marianne Okholm, kompetenceudvikling (6.11.) LP, MM, PC, MH, JL, UL, KB
14:45-15:15 Frivillige nationale test i ENG HG, KB, LS
tirsdag, 23-10-2018
- Storteammøde
13:45-15:00 Møde AMR-gruppen vedr. handleplaner APV BS, JE, KB
torsdag, 25-10-2018
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Starup
14:05-16:00 svømning SFO KAN, KAR, LOD, RIH, RUNE, ULA, XKM
Uge 44
mandag, 29-10-2018
- Syge- og omfotografering i Starup RULLER IND, ST0-2M, ST0-2S, ST3, ST4-5, ST6
tirsdag, 30-10-2018
- Storteammøde
torsdag, 01-11-2018
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Agerbæk
Uge 45
mandag, 05-11-2018
13:00-15:15 Møde AMR-gruppen vedr. handleplaner APV BS, JE, KB
tirsdag, 06-11-2018
- Storteammøde
13:45-15:15 Møde AMR-gruppen vedr. handleplaner APV BS, JE, KB
Uge 46
mandag, 12-11-2018
12:30-16:30 Skole-hjemsamtaler 8b 8B UL, RB
13:00-15:15 Møde AMR-gruppen vedr. handleplaner APV BS, JE, KB
tirsdag, 13-11-2018
- Storteammøde
onsdag, 14-11-2018
08:00-09:30 MED-møde. Sted Starup BENP, BS, HG, JE, KAN, KB, LP, SL, SP, STRW, WK
17:00-19:00 Fællesbestyrelsen. Sted: Agerbæk
torsdag, 15-11-2018
08:05-14:10 6. klasse - Innovationsdage i Helle Hallen 6A HK, JL, MRN
12:30- Skole-hjemsamtaler 8.b 8B RB, UL
fredag, 16-11-2018
08:05-14:05 6. klasse - Innovationsdage i Helle Hallen 7A, 7A HK, JL
Uge 47
tirsdag, 20-11-2018
- Storteammøde
fredag, 23-11-2018
12:30-15:30 Skolehjemsamtaler 8.a 8A KG, PC
Uge 48
onsdag, 28-11-2018
15:00-16:45 Workshop v/Marianne Okholm undersøgense tilgang. Sted: Agerbæk
torsdag, 29-11-2018
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Starup
14:05-16:00 svømning SFO KAN, KAR, LOD, RIH, RUNE, ULA, XKM
fredag, 30-11-2018
- Åben Skole - Agerbæk og Starup 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, RULLER IND, ST0-2M, ST0-2S, ST3, ST4-5, ST6
09:30-12:00 STOMP for 7. årgang (Agerbæk 52 elever, Ansager 24 elever, Næsbjerg 37 elever) 7A, 7B BT, RB, LO, TA
12:30-15:30 Skolehjemsamtaler 8.a 8A KG, PC
Uge 49
mandag, 03-12-2018
08:05-10:00 Besøg uddannelser Grindsted, 9. årgang 9A
tirsdag, 04-12-2018
- Storteammøde
- Skolefotografering i Agerbæk 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A
onsdag, 05-12-2018
- Skolefotografering i Agerbæk 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A
14:25-15:30 Teamkoordinatormøde AJ, EK, HG, RB, SP, KB, LOD, SL, WJ
Uge 50
mandag, 10-12-2018
- Syge- og omfotografering i Agerbæk 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A
tirsdag, 11-12-2018
- Storteammøde
17:00-19:00 Fællesbestyrelsen. Sted: Starup
Uge 51
mandag, 17-12-2018
14:00-16:20 Samtaler i 6. klasse 2018 ST6
tirsdag, 18-12-2018
14:00-17:00 Samtaler i 6. klasse 2018 ST6
15:15-16:45 Lærermøde
onsdag, 19-12-2018
08:15-09:45 MED-møde. Sted: Agerbæk