Aktiviteter efter kategori

Visning:
Forrige Næste
Uge 1
torsdag, 04-01-2018
08:00-09:30 AMR-møde BS, JE, KB
Uge 2
tirsdag, 09-01-2018
17:00-18:15 Indskrivningsaften kommende 0. kl. KB, LOD, SP, WJ, KAN, KAR, RIH, RUNE, ULA
onsdag, 10-01-2018
17:00-19:00 Skolebestyrelsesmøde i Agerbæk 0A, *RULLER IN, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 8B, 9A, 9A, 9A, ST0-3M, ST0-3S, ST5, ST6, 7A
torsdag, 11-01-2018
08:00-09:45 MED-møde i Agerbæk BENP, BS, HG, JE, KAN, KB, SL, SP, LP
18:30-21:00 Klassearrangement i 5. klasse 5A JL
Uge 3
tirsdag, 16-01-2018
14:20-16:20 Samtaler ST5
14:20-16:40 Samtaler ST5
onsdag, 17-01-2018
14:00-14:40 Samtaler ST5
14:00-15:00 Samtaler ST5
torsdag, 18-01-2018
14:00-14:40 Samtaler ST5
Uge 3
fredag, 19-01-2018
11:10- UU-vejleder Lars Barslund - vejledning omkring tilmelding på Optagelse.dk 9A BT
Uge 4
mandag, 22-01-2018
08:00-10:00 Klassekonference 3A EM, GM, RIH
10:25-11:10 OBS LP/KB 8b DAN KB, LP
tirsdag, 23-01-2018
11:10-11:55 OBS MK/SP 7b MAT MK, SP
12:35-13:20 OBS KK/KB 8a DAN KB, KK
onsdag, 24-01-2018
13:20-14:05 OBS LO/KB 9a MAT KB, LO
torsdag, 25-01-2018
08:00-09:30 AMR-møde BS, JE, KB
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Staup
fredag, 26-01-2018
10:25-11:10 OBS AH/SP 8b ENG AH, SP
10:25-12:25 KLassekonference 2A kl. 10.25-12.25 CB, EM, KAR
14:10-15:10 E-Sport samarbejde mellem skole, Ungdomsskole, Starup Skole KB, WK
Uge 5
tirsdag, 30-01-2018
15:15-16:45 Teamsparring overbygning med KB/SP AH, BT, KB, KK, LO, LP, MK, PC, SP, UL
torsdag, 01-02-2018
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Agerbæk
Uge 6
mandag, 05-02-2018
08:05- Åben Skole 0A, *RULLER IN, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 8B, 9A, 9A, 9A, ST0-3M, ST0-3S, ST5, ST6, 7A
tirsdag, 06-02-2018
10:25-12:25 Klassekonference 1A kl. 10.25-12.25 EM, LS, ULA
11:00-12:00 5. klasse - teaterforestilling "Cirkus Funestus" (Skoler: Agerbæk, Starup, Ansager) 5A, ST5 JL, ULA, AJ, HK
15:15-16:45 Fagudvalgsmøde (DAN/MAT) Sted: Agerbæk
fredag, 09-02-2018
08:05-10:05 Fastelavn på mellemtrinnet 4A, 5A, 6A
Uge 8
tirsdag, 20-02-2018
15:15-16:45 Lærermøde
onsdag, 21-02-2018
13:15-15:15 Overlevering af elever fra kommende 0a KB, LOD, SP, WJ
torsdag, 22-02-2018
09:00-14:00 5. årgang til Naturfagsmaraton 6A BS, WK, MRN
Uge 9
torsdag, 01-03-2018
08:15-09:45 MED-møde i Starup BENP, BS, HG, JE, KAN, KB, SL, SP, LP
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Staup
16:30-19:30 Skolefest 0-6. kl. i Agerbæk 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A
Uge 10
onsdag, 07-03-2018
13:30-15:00 Klassedannelse for kommende 7. årgang KB, MM, TA, JE
torsdag, 08-03-2018
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Agerbæk
17:00-19:00 Skolebestyrelsesmøde i Starup 0A, *RULLER IN, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 8B, 9A, 9A, 9A, ST0-3M, ST0-3S, ST5, ST6, 7A
Uge 11
tirsdag, 13-03-2018
09:00-11:00 Skole-/hjemsamtaler 5.a 5A AJ, JL
15:15-16:45 Skole-/hjemsamtaler 5.a 5A AJ, JL
onsdag, 14-03-2018
11:00-14:00 8a Biograf 8A
torsdag, 15-03-2018
08:00-09:30 AMR-møde BS, JE, KB
fredag, 16-03-2018
14:15-15:30 Skole-/hjemsamtaler 5.a 5A AJ, JL
Uge 12
tirsdag, 20-03-2018
15:15-16:45 Teamsparring mellemtrin med KB/SP AJ, JE, JL, MI, WK, TA
Uge 14
tirsdag, 03-04-2018
08:00-12:30 Skole-/hjemsamtaler 5.a 5A AJ, JL
torsdag, 05-04-2018
08:15-09:45 MED-møde i Agerbæk BENP, BS, HG, JE, KAN, KB, SL, SP, LP
fredag, 06-04-2018
08:30-13:30 Erhvervsforløb 5. klasse på Varde bibliotek 5A JL
Uge 15
mandag, 09-04-2018
- Emneuge på mellemtrinnet 4A, 5A, 6A
tirsdag, 10-04-2018
- Emneuge på mellemtrinnet 4A, 5A, 6A
onsdag, 11-04-2018
- Emneuge på mellemtrinnet 4A, 5A, 6A
torsdag, 12-04-2018
- Emneuge på mellemtrinnet 4A, 5A, 6A
fredag, 13-04-2018
- Emneuge på mellemtrinnet 4A, 5A, 6A
11:50-16:00 Luthers Nøgle - konfirmandtur 7A, 7B
Uge 16
mandag, 16-04-2018
17:00-19:00 Skolebestyrelsesmøde i Agerbæk 0A, *RULLER IN, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 8B, 9A, 9A, 9A, ST0-3M, ST0-3S, ST5, ST6, 7A
torsdag, 19-04-2018
09:30-11:00 8. årgang - Vi i Naturskolen i Oksbøl "Mennesker bag pigtråd" 8A, 8B KK, LP, AH
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Staup
fredag, 20-04-2018
08:05-15:05 Tur til Vadehavsmuseet 7A, 7B PC, UL
09:15-10:00 Skolekoncert med Musik- og Billedskolen kl. 9.15-10.00 for 1.-3. kl. Agerbæk 1A, 2A, 3A AH, LS, KAN, ULA, AV, LOD, MRN, WJ, MJ, KAR, CB, KS, GM, RIH, TA, UL
Uge 17
tirsdag, 24-04-2018
15:15-16:45 Lærermøde
torsdag, 26-04-2018
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Agerbæk
Uge 18
tirsdag, 01-05-2018
08:15-13:45 2. klasse - Kend din Nationalpark Vadehaven (Vi i Naturen) 2A CB, KAR
Uge 20
tirsdag, 15-05-2018
15:15-16:45 Lærermøde
onsdag, 16-05-2018
08:05- Åben Skole 0A, *RULLER IN, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 8B, 9A, 9A, 9A, ST0-3M, ST0-3S, ST5, ST6, 7A
torsdag, 17-05-2018
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Staup
fredag, 18-05-2018
12:35-13:00 Fotografering - Plænefoto ved vestfløjen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A
Uge 21
tirsdag, 22-05-2018
15:15-16:45 Fagudvalgsmøde (DAN/MAT) Sted: Agerbæk
onsdag, 23-05-2018
- 5.a i Sønderborg 5A AJ, JL
09:00-12:00 Vandets vej 7a 7A PC
torsdag, 24-05-2018
- 5.a i Sønderborg 5A AJ, JL
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Agerbæk
fredag, 25-05-2018
- 5.a i Sønderborg 5A AJ, JL
Uge 23
mandag, 04-06-2018
11:00-12:00 Cykelist prøve for 6. årgang. 5A, 6A TA
tirsdag, 05-06-2018
- Grundlovsdag - Ferie til eleverne A, *RULLER IN, 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, ST0-2M, ST0-2S, ST3-4, ST5, ST6 AASE, AE, AF, AH, AJ, AN, ANNE, AV, BB, BENP, BS, BT, CB, EJ, EK, GM, HG, HK, II, IS, JB, JE, JL, JM, JP, KAN, KAR, KB, KJ, KK, KS, LN, LO, LOD, LP, LR, LS, MA, MAJA, MH, MI, MJ, MK, MM, MN, MRN, PC, RB, RIH, RT, RUNE, SF, SL, SP, TA, TS, UL, ULA, WJ, WK, XCA, XJS, XKM, XMQ, XTJ, VI, , AAR, ASF, BORG, BØRNEH, CU, DAGPL., DENNIS, EVA, FDF, FVI, FYSIK, HATS, HELAM, HELLES, HENR, IB-RÅD, JR, KFUM, KOR, LAILA, LINDA, LOF, MCR, MUSIKS, NISSEN, RENG., SIF, SKAK, TINA, UNGD, VK, ÆLDRE
torsdag, 07-06-2018
08:00-09:30 AMR-gruppen - kursus nyt APV-system BS, JE, KB
Uge 24
onsdag, 13-06-2018
10:10-13:50 ST6 og 6a fællesarrangement med Årre i Starup 6A, ST6 MM, TA
torsdag, 14-06-2018
08:15-09:45 MED-møde i Starup BENP, BS, HG, JE, KAN, KB, SL, SP, LP
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Staup
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Starup
17:00-19:00 Skolebestyrelsesmøde i Starup 0A, *RULLER IN, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 8B, 9A, 9A, 9A, ST0-3M, ST0-3S, ST5, ST6, 7A
Uge 25
mandag, 18-06-2018
- Mellemtrinnet på tur til Kulmosen/Tyskerhuset 4A, 5A, 6A AJ, JL, TA, WK
torsdag, 21-06-2018
12:00-15:00 Koordinerings- og statusmøde i Agerbæk
Uge 26
mandag, 25-06-2018
09:45-10:45 Meebook | implementeringsplan og strategi KB, LR, WK
onsdag, 27-06-2018
17:00-19:00 Dimission 9A, 9A
Uge 36
torsdag, 06-09-2018
08:05-14:05 Idrætsdag 4. klasse Helle Hallen 4A, ST3-4 HK, LR
Uge 40
mandag, 01-10-2018
10:00-11:15 Teaterforestilling 8.-9. kl. Fucking Åmål” kl. 10.00 og kl. 12.30 8A, 8B, 9A
tirsdag, 02-10-2018
- Fotografering i Starup ST0-2M, ST0-2S, ST3-4, ST5
Uge 41
onsdag, 10-10-2018
- Fotografering i Agerbæk 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B
torsdag, 11-10-2018
- Fotografering i Agerbæk 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B
Uge 46
torsdag, 15-11-2018
08:05-14:10 6. klasse - Innovationsdage i Helle Hallen 6A, ST6 HK, JL
fredag, 16-11-2018
08:05-14:05 6. klasse - Innovationsdage i Helle Hallen 6A, ST6 HK, JL